کوچینگ آنلاین

کوچینگ آنلاین

در گذشته به نظر می‌رسید مربیگری فقط برای مدیران اجرایی و پتانسیل‌های بالا در شرکت ها باشد، یک تحقیق در مورد کسب‌وکار ها نشان می‌دهد که ایجاد تجربه یادگیری بیشتر به صورت فردی برای افزایش ماندگاری اهمیت دارد. این نیاز به یک تجربه سفارشی به کارمندان در همه سطوح اجازه می دهد تا برای اولین بار به مربیگری به صورت آنلاین (کوچینگ آنلاین) دسترسی داشته باشند.

کوچینگ آنلاین

متخصصانی همچون وکلا یا پزشکان عادی می‌دانستند که پیشرفت آنها فقط حضور در سمینارها و گرفتن گواهینامه است. با این حال، مدیران تجاری شروع به کشف کوچینگ آنلاین کردند. اما چرا در ورزش اینقدر متفاوت است، جایی که همه اعضای تیم باید مربی شوند معمولاً آنها بیش از یک مربی دارند به عنوان مثال، در فوتبال، یک سرمربی، کمک مربی، مربی دروازه بان، مربی بدنسازی و فیزیوتراپیست وجود دارد. دکتر آتول گاوانده آن را به زیبایی در سخنرانی تد خود بیان می کند: “هر کس برای تسلط بر هنر خود به مربی نیاز دارد.او می‌افزاید: (مربی‌های بزرگ ، چشم‌ و گوش‌ بیرونی شما هستند که تصویر دقیق‌تری از واقعیت شما ارائه می‌دهند، اقدامات شما را شکست می‌دهند و به شما کمک می‌کنند دوباره آنها را بسازید. اتفاقی که می افتد این است که پیشرفت در یک کار نامحدوداست. همیشه چیزی هست که بتوانید روی آن کار کنید. اما، متأسفانه، ممکن است تا زمانی که اخراج نشوید یا نقش شما اضافی نشود متوجه این موضوع نشوید، مگر اینکه بتوانید شخص دیگری را به عنوان مربی در دیدن خود از منظر دیگری به شما کمک کند.معمولاً از رهبران انتظار می رود که این نقش را پوشش دهند، بر عملکرد نظارت کنند و به رشد کارکنان کمک کنند. با این حال، در طول سال‌های گذشته و به‌ویژه پس از همه‌گیری، رهبران غرق شده‌اند و نمی‌توانند نیاز اعضای تیم به مربیگری، بازخورد و توجه شخصی را پوشش دهند. در حالی که در دفتر هستید، لحظات قابل آموزش می تواند مکرر و غیررسمی باشد. کوچینگ باید عمدی‌تر باشد و کارمندان بیشتری از راه دور کار می‌کنند، اما در عوض، نادیده گرفته می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که ایجاد تجربه یادگیری بیشتر به صورت فردی برای افزایش ماندگاری اهمیت دارد.

 

کوچینگ چیست؟

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ را اینگونه تعریف می‌کندکه فرایند مشارکت با مشتریان در یک فرآیند تفکر برانگیز و خلاقانه که آنها را برای به حداکثر رساندن پتانسیل شخصی و حرفه‌ای خود الهام می‌کند.لازم به ذکر است بگوییم، درست مانند ورزش، مربیان نیازی ندارند در مورد موضوعی که بحث می کنند متخصص باشند، اما از طریق یک گفتگوی فردی، از فرد حمایت می کنند تا راه حل خود را پیدا کند و نقاط قوت خود را آزاد کند و موانع خود را از بین ببرد.مربیان جلسات را به صورت آنلاین و حضوری  یا تلفنی ارائه می دهند. برخی به یک پلتفرم مربیگری متصل هستند که مربیان دیگری را ارائه می دهد، در حالی که برخی دیگر تمرین خاص خود را دارند. این بیماری همه گیر به ویژه مربیگری آنلاین را رایج کرد، نه تنها به این دلیل که دسترسی به مربیان مقرون به صرفه تر است و در همه جا به همه زبان ها در دسترس است، بلکه به این دلیل که جایگزینی برای درمانگران برای مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب یا ADHD است.کوچینگ اغلب با مراجعه به روانشناس مقایسه می شود. گاهی اوقات درمان شرکتی نامیده می شود، اما یکسان نیست. مربیان خبره آموزش دیده اند تا زمانی که مسائل از محدوده آنها خارج است به درمان مراجعه کنند. با این حال، هر دو سازگار هستند. بسیاری از مربیان درمانگر خود را برای بحث در مورد مسائل شخصی دارند.

چرا باید کوچینگ آنلاین را انتخاب کنیم؟

در میم کوچینگ مطالعات نشان می دهد که ۸۰ درصد افرادی که گزارش مربیگری دریافت می کنند، اعتماد به نفس خود را افزایش می دهند و بیش از ۷۰ درصد از بهبود عملکرد کاری، روابط و مهارت های ارتباطی مؤثرتر بهره مند می شوند.چه فرصتی برای دسترسی به یک پلتفرم مربیگری از طریق کار خود داشته باشید و چه تصمیم بگیرید که شریک فکری خصوصی خود را انتخاب کنید، این فرصتی است که به خود می دهید تا بلوک هایی را که سال ها در اختیار داشتید و نقاط قوت خود را تقویت کنید. ممکن است در ابتدا دردناک باشد، اما سرمایه‌گذاری برای آینده، بخشی از تقویت شغل شماست.

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *