Untitled-1

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار برای اهالی فن موضوعی ریشه‌دار و حتی قدیمی و برای بسیاری از کارفرمایان و صاحبان ایده، عنوانی تازه، هیجان انگیز و صد البته موثر است.

در این مقاله با شما از کوچینگ کسب و کار، صفر تا صد انواع کوچینگ فردی و سازمانی، آموزش و دوره‌های موثر و مناسب کوچینگ و چیستی و چرایی استفاده از این پدیده خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه با این پدیده مهم و جهانی آشنا شده و با استفاده از آن و مشاوران دلسوز و آشنا با مفهوم کوچینگ، به کسب و کار خود رونقی واقعی و ملموس بدهید.

کوچینگ کسب و کار فرآیندی است که در آن یک کوچ حرفه ای یک تاجر را در تعقیب اهداف کاری خود راهنمایی می‌کند. یک مربی کسب و کار ممکن است به مشتری خود در ایجاد مهارت‌های رهبری، ایجاد استراتژی‌های تجاری یا بهبودی طرز فکر خود کمک کند.

آیا قرارداد با یک مشاور کسب و کار ارزش دارد؟

بله حتما ارزش دارد. شما بخشی از این ارزش آفرینی هستید. نسل تازه و مدرن کارآفرینان به معجزه مشاوره با یک مشاور کسب و کار و کوچ آگاه در زمینه اقتصاد کاربردی و فروش موفق، ایمان دارند.

آشنایی و همصحبتی و مشاوره با یک مربیگری کسب و کار همیشه ارزش دارد. داشتن فردی در کنار خود که بتواند در فراز و نشیب‌های کسب و کار به شما کمک کند همیشه توصیه می‌شود. مربیان کسب و کار شما را راهنمایی می‌کنند تا کسب و کار خود را به طور موثر اداره کرده و رشد بدهید. آنها می‌توانند در مورد چگونگی حل مشکلات خاص تجاری به شما مشاوره بدهند.

آیا درآمد یک مشاور کسب و کار خوب است؟

درباره کسانی صحبت می‌کنیم که گاهی با یک سخنرانی حرفه‌ای و منحصر به فرد در یک جلسه که به سمت نابودی اهداف سازمان پیش می رفت اما ناگهان به خاطره‌ای برای شروع یک موفقیت سوق پیدا کرده، برای مدیر و مقام ارشد خود درآمدزایی نجومی ایجاد می‌کنند.

بیایید با یک مثال شروع کنیم، مدیرعامل رستوران‌های زنجیره‌ای KFC در کتاب راز موفقیت من، که به نوعی بیان خاطرات او بوده اعتراف کرده که برای بازه زمانی ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ درآمد مشاور کسب و کارش دستکم دو برابر خودش بوده و او از این هزینه کاملا راضی است. او در پایان این اعتراف می‌نویسد: دو برابر حقوق خودم به عنوان مدیرعامل به مشاور کسب و کار خودم حقوق می‌دادم چون می‌دانستم او یک تنه، من و مجموعه کسب و کار من را به سمت روشنایی و موفقیت هدایت می‌کند.

میانگین حقوق مربیان و کوچ‌های کسب و کار طبق وب سایت تحلیلی و بین المللی شرپا، ۳۲۵ دلار در ساعت است. البته مشاوران کسب و کار و فروش و مدیریت در برخی کشورها به آنچه مستحق آن هستند دست پیدا نمی‌کنند.

در واقع بین فرهنگ مناسب و بالای مدیریت و فروش با میزان هزینه در حوزه قرارداد با مشاوران کسب و کار رابطه مستقیمی وجود دارد.

۱۰ چیزی که برای تبدیل شدن به یک کوچ کسب و کار لازم دارید:

 1. ساده سازی مفهومی را بلد باشید و آن را در کارهایتان رعایت کنید
  Keep Your Concept Simple
 2. در اسرع وقت شروع به کسب درآمد کنید
  Start Making Money as Soon as Possible
 3. تحقیقات بازار انجام دهید
  Conduct Market Research
 4. همیشه هزینه ها را بیش از حد برآورد کنید
  Always Overestimate Costs
 5. یک تیم پشتیبانی قابل اعتماد ایجاد کنید
  Establish a Reliable Support Team
 6. درک درستی از تعهد داشته باشید و به فردی متعهد معروف شوید
  Understand the Commitment
 7. زمان بندی همه چیز است
  Timing is Everything
 8. نسبت به ایده های جدید انعطاف پذیر باشید
  Be Flexible to New Ideas
 9. برای کوچینگ برنامه ریزی کنید
  Creating A Coaching Program
 10. برنامه کوچینگ را به موقع و درست ارائه دهید
  Delivering A Coaching Program

در آژانس کسب و کار میم، شما دقیقا با تیمی با بیش از ۱۰ ویژگی بالا سر و کار خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک دوست حرفه‌ای در مدت زمان جاری بودن قرارداد، عضوی موثر از سازمان پویای شما باشد.

مدیر و صاحب کسب و کار با درصد قابل توجهی “می‌داند” که خیر و صلاحش در چیست. ما نیامده ایم تا این موارد را به او دیکته کنیم. چون این امر نه تنها برای او ارزش افزوده ای ندارد بلکه باعث هدر رفتن انرژی و سایر منابع نیز می شود.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *