کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی از نوع مربیگری آنلاین به یک هنجار برای برآوردن نیازهای مربیگری در حال رشد سازمان‌ها تبدیل شده است. کارکنان به کار از راه دور عادت کرده اند، بنابراین افزودن مربیگری به این ترکیب کار آسانی بود. در واقع، تمام انواع کوچینگ که مورد بحث قرار میگیره ، می توانند در قالب آنلاین نیز ارائه شود. بدون محدودیت مکان ها یا مناطق زمانی، مشتریان می توانند از طیف گسترده ای از مربیان با مجموعه مهارت های تخصصی بهره مند شوند.

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی تغییرات کلی سیستمی را در یک سازمان مورد هدف قرار می دهد. اغلب با مربیگری اجرایی همپوشانی دارد، جایی که تمرکز بر رشد فرد است. تشابهن، مربیگری تیمی اغلب تحت عنوان مربیگری سازمانی نیز قرار می گیردو مربیگری تیم شامل یک مدیر و گزارش های مستقیم او می یاشد.برخلاف سایر اجزای اشکال کوچینگ، این نوع با تیم هایی کار می کند که یک سازمان را تشکیل می دهند. هدف حمایت از تکامل آنها بر اساس تارگت  و اهداف شرکت ویا سازمان است. در نتیجه، تعاملات کوچینگ سازمانی می تواند بسیار عظیم و پیچیده باشد. آنها ممکن است شامل رهبری اجرایی و صدها تیم باشند.موقعی که اعضای شرکت دارای ساختار هستند، مربیگری سازمانی می تواند به شناسایی و دستیابی به اهداف سازمان کمک کند. این برنامه‌های توسعه ممکن است شامل مدیریت بحران، دستیابی به سودآوری، و موضوعات متنوع باشد.علاوه بر ان، دستیابی به این اهداف عالی معمولاً به تیمی از مربیان حرفه ای نیاز دارد. تیم مربیگری باید بر اساس سطح تجربه، زمینه های تخصصی و دانش صنعت بررسی شود. در حالی که تشکیل یک تیم مربیگری داخلی می تواند یک کابوس استراتژی باشد، شرکت های زیادی وجود دارند که در توسعه سازمانی تخصص دارند.

کوچینگ سازمانی

کوچینگ یک روش حرفه‌ ای برای کمک به افراد در تعیین و تحقق اهداف شغلی و حرفه‌ ای خود است.

 

توسعه های کوچینگ به کارکنان

مهارت های مربیگری و اعتماد به نفس را برای تأثیرگذاری بر مشارکت مثبت کارکنان، فرهنگ و عملکرد در محیط های کاری و سازمان ها توسعه می دهدو به عنوان یک مربی سازمانی، می‌توانید به افراد، گروه‌ها و تیم‌ها در سازمان‌ها کمک کنید تا به اهداف استراتژیک دست یابند، ظرفیت‌های رهبری را افزایش دهند و برای ایجاد راه‌حل‌ها و تغییرات پایدار در سازمان  توانمند شوند. برخلاف سایر اشکال کوچینگ، کوچینگ سازمانی با تیم هایی کار می کند که یک سازمان را تشکیل می دهند. هدف حمایت از تکامل آنها بر اساس اهداف و اهداف شرکت است. در نتیجه، تعاملات کوچینگ سازمانی می تواند بسیار بزرگ و پیچیده باشد. آنها ممکن است شامل رهبری اجرایی و ده ها تیم باشند.هنگامی که اعضای شرکت دارای ساختار هستند، مربیگری سازمانی می تواند به شناسایی و دستیابی به اهداف شرکت کمک کند. این برنامه‌های توسعه ممکن است شامل مدیریت بحران، دستیابی به سودآوری، و موضوعات تنوع و شمول باشد.علاوه بر این، دستیابی به این اهداف عالی معمولاً به تیمی از مربیان حرفه ای نیاز دارد. تیم مربیگری باید بر اساس سطوح تجربه، زمینه های تخصص و دانش صنعت بررسی شود. در حالی که تشکیل یک تیم مربی داخلی می تواند یک کابوس لجستیکی باشد، شرکت های زیادی وجود دارند که در توسعه سازمانی تخصص دارند.

عملکرد و اجرای کوچینگ

قسمت اجرایی کوچینگ یکی از رایج‌ترین شکل‌ها است که در اختیار سازمان‌ها قرار گرفته. کوچینگ اجرایی به طور سنتی برای رهبران با پتانسیل بالا محفوظ است، با تمرکز بر توسعه شخصی برای ایجاد تأثیر بالا در سازمان و همچنین، این راهی است برای اصلاح رفتارهای محدودکننده شغلی مربی و شناسایی رشد مورد نیاز برای عملکرد در سطوح بالاتر اجرایی که به عنوان بخشی از فرآیند قسمت بسیار مهم آن است که مربیان با مربی گری مناسب همراه هستند. این می تواند یک فرآیند آزمایشی باشد. کوچینگ اجرایی اغلب یک کار طولانی مدت است که ترکیبی از مربیگری و توسعه فردی حرفه ای است. با توجه به ماهیت بسیار شخصی کوچینگ، ممکن است لازم باشد یک مربی قبل از ایجاد یک تناسب خوب، چند مدل را امتحان کند.یک مربی اجرایی مجرب می تواند به ایجاد اقدام های هفتگی برای مشتریان کمک کند و سطوح جدیدی از خودآگاهی را به آن ه ببخشد. با یک استراتژی مناسب، می توانند کاملا به هم نزدیک شوند و سطوح بالای اعتماد می تواند به سکوی پرشی برای رشد و توسعه تبدیل شود.

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *