بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که برای جذب، تعامل و حفظ مخاطب از طریق ایجاد و به اشتراک گذاری مقالات، ویدیوها، پادکست ها و سایر رسانه های مرتبط استفاده می شود.  این رویکرد تخصص را ایجاد می‌کند، آگاهی از برند را ارتقا می‌دهد، و کسب‌وکار شما را زمانی که زمان خرید آن چیزی است که می‌فروشید در سرلوحه ذهن خود نگه می‌دارد.

بازاریابی محتوا

یک استراتژی بازاریابی محتوا، برند شما را به عنوان یک رهبر فکری معرفی می‌کند و با ایجاد و توزیع مضمون به روش‌های مختلف، اعتماد مخاطبان شما را افزایش می‌دهد.  بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی درونگرا است که مشتریان را جذب می کند و وفاداری ایجاد می کند و آن را برای حفظ مشتری ساخته شده.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا پرورش و به اشتراک گذاری محتوای مفید و مرتبط – وبلاگ ها، خبرنامه ها، مقالات سفید، پست های رسانه های اجتماعی، ایمیل ها، ویدئوها و موارد مشابه- برای مشتریان فعلی و بالقوه است.  وقتی این مضمون به درستی انجام شود، این مضمون تخصص را منتقل می کند و به وضوح نشان می دهد که یک شرکت برای افرادی که به آنها می فروشد ارزش قائل است.

استفاده مداوم از بازاریابی محتوا باعث ایجاد و تقویت روابط با مشتریان احتمالی و فعلی شما می شود.  وقتی مخاطبان شرکت شما را شریکی می دانند که به موفقیت آنها علاقه مند است و منبعی ارزشمند برای مشاوره و راهنمایی است، به احتمال زیاد وقتی زمان خرید فرا می رسد، شما را انتخاب می کنند.

چرا کانتنت مارکتینگ مهم است؟

بازاریابی محتوا یک تاکتیک است که کارایی آن ثابت شده است.  همچنین، مزیت رقابتی را فراهم می کند.  نگاهی به آنچه داده ها در مورد بازاریابی محتوا می گویند:

  •  کسب و کارهای دارای وبلاگ ۶۷ درصد بیشتر از سایر شرکت ها سرنخ می گیرند.
  •  ۶۷ درصد از بازاریابان تجارت به کسب و کار (B2B) می گویند بازاریابی محتوای B2B باعث افزایش تعامل و تعداد سرنخ هایی می شود که تولید می کنند.
  •  ۸۸ درصد از مردم برای متقاعد کردن آنها به خرید یک محصول یا خدمات، به ویدیوهای مارک دار اعتبار می دهند.

بازاریابی محتوا از بسیاری جهات به کسب و کارها سود می رساند.  به شرطی که به درستی اجرا شود، یک استراتژی بازاریابی محتوای موثر می تواند:

  1. افزایش دید آنلاین  یک استراتژی محتوا می تواند به شما کمک کند تا مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت بیشتری را جذب کنید، به خصوص زمانی که مردم به طور مداوم به دنبال راه حل هایی برای حل مشکلات خود هستند.  ارائه مضمون آموزشی و آموزنده در مورد موضوعی که آنها به آن علاقه دارند می تواند به شما کمک کند تا دید آنلاین را از طریق وب سایت یا حساب های رسانه های اجتماعی خود افزایش دهید.
  2.  سرنخ های بیشتری تولید کنید.  وقتی از بازاریابی محتوا برای هدایت ترافیک استفاده می شود، می توانید سرنخ ها را افزایش دهید(نقطه ای از مضمون به اشتراک گذاشته شما که باعث تعامل و جذب مشتری های بالقوه و بالفعل می شود ).  از آنجایی که آموزش مشتریان باعث ایجاد اعتماد می شود و به آنها کمک می کند تا با خرید از کسب و کار شما احساس راحتی بیشتری کنند، می توانید سرنخ های بیشتری ایجاد کنید و شروع به توسعه روابط با خریداران بالقوه کنید.
  3.  افزایش وفاداری  وفاداری در بازاریابی و تجارت ضروری است زیرا هر چه مشتریان شما وفادارتر باشند، خریدهای تکراری بیشتری انجام خواهند داد.  ارائه محتوایی که به مصرف‌کنندگان اطلاع می‌دهد می‌تواند به آنها کمک کند تا با برند شما اعتماد ایجاد کنند و شما را به عنوان یک رهبر فکری ببینند.
  4. اقتدار را بهبود بخشید.  توسعه محتوا برای بهبود قدرت و تبدیل شدن به یک رهبر فکری در صنعت شما ایده آل است.  محتوا نه تنها به شما در ایجاد اعتماد کمک می کند، بلکه می تواند برند شما را به عنوان معتبرترین در یک موضوع خاص قرار دهد.
بازاریابی محتوا

آکادمی میم با هدف پرورش نیروی انسانی متخصص، آموزش دیده و آماده پذیرش جایگاه های شغلی متنوع در حوزه‌ی متفاوت کسب و کار راه‌ اندازی شده است.

چگونه شروع کنیم

بازاریابی محتوا ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد، اما لزومی ندارد.  یک کمپین بازاریابی محتوای موفق باید قابل مدیریت و پایدار باشد.  این مراحل را برای شروع انجام دهید:

۱.مخاطبان خود را شناسایی کنید:  برای ایجاد مضمون برای یک خواننده خاص، باید ایده روشنی از اولویت ها، چالش ها و ترجیحات آنها داشته باشید.  اگر توضیحات مفصلی از بخش های مختلف خود دارید، ۱ یا ۲ را برای نوشتن انتخاب کنید.  در غیر این صورت، قبل از شروع، نمایه های مخاطبین و مشتریان بالقوه خود را ایجاد کنید.

۲.فرمت های مناسب را تعیین کنید:  قالب مناسب با مرحله ای از چرخه فروش که برای آن مضمون تولید می کنید مطابقت دارد.  ملاحظات مهم دیگر شامل این است که چه قالب هایی به بهترین وجه به شما کمک می کنند ارزش را به نمایش بگذارید.  برای برخی، این یک ویدیو خواهد بود.  برای دیگران، یک چک لیست .مخاطبان مضمون شما را بر اساس کیفیت آن قضاوت خواهند کرد، و باید.  منبع مناسب داخلی یا خارجی را برای ایجاد این اثر شناسایی کنید.  صرف نظر از اینکه چه کسی آن را ایجاد می کند، یک مصحح حرفه ای را استخدام کنید تا قبل از بیرون رفتن هر چیزی را بررسی کند.

۳. نحوه توزیع را تعیین کنید: آیا مضمونی را در سایت خود پست می کنید، آن را برای مردم ایمیل می کنید یا برای یک رویداد چاپ می کنید؟  با «جایی» که می‌دانید مخاطبان شما احتمالاً هستند شروع کنید و قالب‌هایی را انتخاب کنید که منطقی هستند.  به عنوان مثال، ارسال یک مقاله از طریق ایمیل منطقی است، یک چک لیست یا کاربرگ را می توان در رسانه های اجتماعی پست کرد، و راهنمای خریدار دنباله خوبی برای یک پیشنهاد است.

۴. یک برنامه زمانی پایدار انتخاب کنید: هنگامی که می دانید خوانندگان هدف شما چه کسانی هستند و بهترین قالب ها برای هر مرحله در چرخه فروش چیست، یک برنامه کوتاه مدت (۳ تا ۶ ماهه) ایجاد کنید.  ایجاد یک برنامه بازاریابی محتوا که بیش از حد بلندپروازانه باشد، آسان است.  با این حال، برنامه‌ای که طراحی می‌کنید باید دارای عناصر محتوایی باشد که می‌توانید بر اساس بودجه و منابع خود به طور واقع بینانه بسازید.  مدت زمانی را که برای ایجاد هر قطعه از مضمون طول می کشد را پیگیری کنید تا بتوانید آن زمان را در برنامه خود قرار دهید.

۵.بهترین شیوه ها را دنبال کنید: محتوای متقاعد کننده به وضوح نوشته شده است و حاوی اصطلاحاتی نیست که فقط شما و همتایانتان آن را بدانید.  همچنین باید شامل مشاوره دقیق در مورد چگونگی انجام آن باشد.  یک محتوای کوتاه، مرتبط و کاربردی بهترین است.

بازار یابی محتوا

ویدیو مارکتینگ یک راه بسیار قدرتمند برای جذب و ارتباط با مخاطبانتان است که تاثیر بسیاری در موفقیت استراتژی بازاریابی شما خواهد داشت

بازاریابی محتوا و سئو

بازاریابی محتوا یافتن کسب و کار شما را برای افراد بالقوه آسان می کند.  با این حال، می توانید تلاش خود را با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) افزایش دهید.

در اینجا چند بهترین روش مهم وجود دارد:

کلمات کلیدی پایه و اساس تلاش شما در سئو هستند.  این کلمات و عبارات بسیار مهم، عباراتی هستند که مشتری بالقوه زمانی که به دنبال یک شرکت، محصول یا خدمات است، در موتور جستجو وارد می کند.

وقتی کلمات کلیدی مناسبی را در محتوای خود بگنجانید، ترافیک بیشتری جذب خواهید کرد.  بهترین  نوع کلمات کلیدی عبارتند از:

به زبان ساده نوشته شده باشد: زبانی که مخاطب شما برای توصیف مشکلات و نیازهای خود استفاده می کند

مرتبط: کلمات کلیدی که با تخصص، محصولات و خدماتی که ارائه می کنید مطابقت دارند

خاص: ترکیبی از تمرکز، تخصص صنعت، مشکلات و نیاز های آینده و سایر جزئیات مرتبط

سئو به گونه ای تکامل یافته است که موفقیت جستجو تا حدی به این بستگی دارد که مضمون شما تا چه حد آنچه را که می گوید انجام می دهد، انجام می دهد.  موتورهای جستجو کپی مضمون را بررسی می‌کنند، ارتباط آن را ارزیابی می‌کنند و تعیین می‌کنند که آیا آن چیزی که سرفصل وعده می‌دهد انجام می‌دهد یا خیر.

به دلیل اهمیتی که موتورهای جستجو برای کپی قائل هستند، استفاده از کلمات کلیدی در سراسر محتوای شما مهم است.  از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

روی ۱ تا ۲ کلمه کلیدی تمرکز کنید.  با نوشتن در مورد آنچه برای مشتریان بالقوه شما مهم است و تنها بر روی چند عبارت کلیدی تمرکز می کنید، از “پر کردن کلمات کلیدی” خودداری کنید.

  • از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید.  موضوع مقاله را واضح و روشن بیان کنید.
  • در کل از کلمات کلیدی استفاده کنید.  راهی برای ترکیب طبیعی کلمات کلیدی خود در محتوای خود بیابید.
  • در موضوع بمانید  مضمونی با کیفیت خوب که توصیه‌های مرتبط با عنوان را ارائه می‌دهد بهترین عملکرد را دارد.
بازاریابی محتوا

آکادمی میم با هدف پرورش نیروی انسانی متخصص، آموزش دیده و آماده پذیرش جایگاه های شغلی متنوع در حوزه‌ی متفاوت کسب و کار راه‌ اندازی شده است.

رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا

هنگامی که محتوا دارید، زمان آن است که در مورد آن صحبت کنید (به اشتراک بگزارید  وآن را بازنشر دهید).  رسانه‌های اجتماعی – فیس‌بوک، لینکدین، یوتیوب، توییتر، مدیوم، اینستاگرام، و … – یک راه ساده و اثبات شده برای تبلیغ محتوای شماست.  شما یک پست می نویسید و به مضمون خود لینک می دهید و سپس تبریک!  مخاطبان شما با شما به تعامل رسیدند.

کپی خود را متناسب با کانال بسازید.  هر کانال رسانه اجتماعی دارای سطحی از حرفه ای بودن در مقابل سرگرمی، صدای پذیرفته شده و سایر جزئیات است.  قبل از نوشتن پست برای یک کانال، مدتی را صرف بررسی پست ها کنید تا با این جزئیات آشنا شوید.  سپس، به پست های خود کمی روحیه شرکتی خود را بدهید.

روش خود را آزمایش و اصلاح کنید.  تلاش برنده ارتقاء رسانه های اجتماعی شامل آزمون و خطا است.  پاسخ‌ها را از کانال‌های مختلف برای کمیت و کیفیت پیگیری کنید.  درگیری‌های با پتانسیل کمتر ممکن است به معنای مناسب بودن کانال باشد، در مقابل تعداد زیادی کلیک که هرگز به مخاطب تبدیل نمی‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه Mailchimp چگونه می‌تواند به استراتژی رسانه‌های اجتماعی شما کمک کند و چگونه یک تقویم رسانه‌های اجتماعی مؤثر ایجاد کنید، مقایسه ابزارهای رایگان مدیریت رسانه‌های اجتماعی ما را با دیگران بررسی کنید.

محتوا را برای کسب و کار خود قرار دهید

اجازه دهید تخصص و ارزش منحصربه‌فرد شما با ایجاد مضمونی که جذب، تعامل و فروش می‌کند، بدرخشد.  با برنامه ریزی و بازاریابی محتوای سیستماتیک، می توانید به افراد مناسب دسترسی پیدا کنید و وفاداری به برند را افزایش دهید.

Mailchimp می تواند به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی محتوای آنلاین خود را به سطح بعدی ارتقا دهید و به شما امکان می دهد مضمونی بهینه برای رسانه های اجتماعی، وب سایت و کمپین های بازاریابی ایمیلی خود ایجاد کنید.  از ابزارهای ما برای ایجاد مضمونی مارک دار، از جمله صفحات فرود و تبلیغات پولی، استفاده کنید که می تواند مشتریان شما را در مورد پیشنهادات و کسب و کار شما آگاه کند.  با راهنمای سبک برند خود، می توانید شروع به ساختن هویت برند کنید و به کسب و کار خود اجازه دهید شخصیت قابل توجه خود را به مشتریان نشان دهد.

برای مطالعه بیشتر میتوانید از رفرنس های خارجی  با مزمون  سئو مارکتینگ چیست بازدید داشته باشید.

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *